Yeni öğrenme çağında, teknoloji çocukların öğretim süreçlerinde temel bir rol oynar. İşte öğretmenler ve öğrenciler arasındaki iletişimi kolaylaştıran 7 online eğitim aracı.

1. Edmodo

Edmodo, öğretmenleri ve öğrencileri birbirine bağlayan ve sosyal ağda buluşturan bir online eğitim aracıdır. Bu araçta, öğretmenler çevrim içi işbirliği yapacak öğrenci grupları oluşturabilir, eğitim materyalleri paylaşabilir, öğrenci performansını ölçebilir ve diğer işlevlerin yanı sıra ebeveynlerle iletişim kurabilir.

2. Socrative

Bir diğer online eğitim aracı olan Socrative sayesinde öğretmenler, öğrencilerin akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar veya tabletleri kullanarak çözebilecekleri egzersizler veya eğitici oyunlar oluşturabilir. Öğretmenler etkinliklerin sonuçlarını görebilir ve bunlara bağlı olarak sonraki derslerin içeriğini belirleyebilir.

3. Projeqt

Projeqt, etkileşimli haritalar, çevrim içi testler, zaman çizelgeleri ve videolar yerleştirebileceğiniz dinamik slaytlarla multimedya sunumları oluşturmanıza olanak tanıyan bir online eğitim aracı. Bir sınıf oturumu sırasında, öğretmenler görsel olarak farklı cihazlara uyarlanmış sunumları Projeqt sayesinde paylaşabilir.

4. Thinglink

Thinglink, eğitimcilerin müzik, ses, metin ve fotoğraflarla etkileşimli görüntüler oluşturmasına izin verir. Bunlar diğer web sitelerinde veya Twitter ve Facebook gibi sosyal ağlarda paylaşılabilir. Thinglink, öğretmenlere, öğrencilerin bilgilerini artırabilecek etkileşimli içeriklerle öğrencilerin merakını uyandıran öğrenme yöntemleri oluşturma imkanı sunar.

5. ClassDojo

ClassDojo sayesinde öğretmenler öğrencilerine anında geri bildirim sağlar, böylece başarılar ‘ödüllendirilir’ ve öğrenciler öğrenme sürecine karşı daha hevesli bir tutum sergilerler. ClassDojo, öğrencilere ‘Aferin Aslı!’ gibi gerçek zamanlı bildirimler sunar. Öğrenci davranışı hakkında toplanan bilgiler daha sonra web üzerinden veliler ve yöneticilerle paylaşılabilir.

6. Storybird

Storybird, öğrencilerin yazma ve okuma becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Bu araçta, öğretmenler basit ve kullanımı kolay bir arayüz aracılığıyla çevrim içi ve interaktif kitaplar oluşturabilirler. Oluşturulan hikayeler diğer seçeneklerin yanı sıra bloglara eklenebilir, e-postayla gönderilebilir ve yazdırılabilir. Storybird’de, öğretmenler öğrencilerle projeler oluşturabilir, sürekli geri bildirimde bulunabilir ve notlar düzenlenebilir.

7. Kahoot!

Kahoot! oyunlar ve sorulara dayalı bir eğitim platformudur. Bu araçla öğretmenler bilgi yarışmaları düzenleyebiliyor. Materyal yansıtılıyor ve sorular öğrenciler tarafından cevaplanıyor. Kahoot! öğrencinin katılımını artıran ve dinamik, sosyal ve eğlenceli bir eğitim ortamı yaratan oyun tabanlı öğrenmeyi teşvik eden eğlenceli bir platform.

İnteraktif online kurslarımızla ilgili bilgi almak için tıklayın.